وزش باد شدید و ازدحام ابرهای تیره با تلاقی صدای رعد در آسمان ورزشگاه، هر لحظه بر دلهره برگزار کنندگان دیدار حساس دو تیم بزرگ شهر می افزود. این اولین تجربه استفاده از چمن مصنوعی یارا پویش ایرانیان در یک دیدار رسمی در این شهر پرباران بود. هواشناسی هشدار بارندگی شدید را در طی زمان کوتاه و احتمال آبگرفتگی را اعلان نموده بود. لحظه به لحظه در تیرگی هوا، بر شدت بارش افزوده می گردید و خبرهای آبگرفتگی معابر در صدر اخبار محلی خودنمایی می کرد. با توجه به اینکه تا ظهر بارندگی به اتمام می رسید مسئولین درصدد بودند که بررسی نمایند آیا شرایط برگزاری بازی فراهم است یا خیر؟

همهمه و تشویق تماشاچیان که سرمایه های واقعی تیم های ورزشی هستند، شور و هیجان را چاشنی حضور بازیکنان و داوران در میدان بازی نمود. صدای سوت داور و اولین ضربه به توپ خیال همه برگزار کنندگان را راحت کرد. این بار زیر سازی مناسب و زهکش های مهندسی شده در ساختار زیرین چمن مصنوعی موجبات لبخند رضایتمندی یکی دیگر از مشتریان شرکت یارا پویش ایرانیان را فراهم نمود که خستگی را از تن واحد فروش و فنی این شرکت زدود.

وجود زیر سازی صحیح و زهکشی برای چمن مصنوعی ضروری است. عدم اصلاح ساختار خاک و زهکشی اصولی در زیرسازی و باقی ماندن آب روی سطح چمن مصنوعی می تواند ضمن ایجاد لغزندگی ، کاهش ایمنی و حتی لغو بازی ها ، عمر مفید چمن مصنوعی را نیز کاهش دهد. چمن مصنوعی بافته شده و لایه لاتکس زیرین آن به خودی خود باید نفوذ پذیری لازم را برای هدایت آبهای سطحی به لایه پایینی داشته باشد. زمانی که بستر چمن مصنوعی پوشش بتنی و آسفالت باشد؛ در هنگام ساخت و ساز، ایجاد شیب مناسب آب سطحی را به سمت خروجی هدایت می نماید. در مواردی که زیر سازی و اصلاح ساختار دانه بندی خاک مهندسی شده باشد نیز ضمن شیب مناسب، آب از لایه ها عبور و به زهکش های تعبیه شده هدایت و از مجموعه خارج می گردد.

کارشناسان فنی شرکت یارا پویش ایرانیان، پس از انجام بازدید و نمونه برداری از ترکیب لایه های خاک، با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی منطقه ، بهینه ترین روش برای اجرای زیرسازی با سیستم زهکشی و دانه بندی مناسب را توصیه می نمایند. مجموعه یارا پویش ایرانیان به عنوان تولید کننده داخلی و مجری برتر چمن های مصنوعی با استانداردهای فیفا، همواره اجرای پروژه ها با جدیدترین متدهای موجود، برای ایجاد یک سطح کاملا مسطح با قابلیت ارتجاعی بالا و مقاوم در برابر بارندگی و جمع شدن آب در زیر چمن، را در سر لوحه کار خود قرار داده است. برای مشاوره با کارشناسان فنی ما در تماس باشید.

تهیه شده در دپارتمان روابط عمومی شرکت یاراپویش ایرانیان

کد YPI 115