آبیاری چمن مصنوعی ، بلی یا خیر؟

یکی از چالش های کاربران صنعت چمن های مصنوعی تزئینی و فوتبالی این است که مگر زمین ها با الیاف مصنوعی تجهیز نشده است تا در مصرف آب صرفه جویی شود ؛ چرا باید چمن مصنوعی را نیز آبیاری نماییم؟ محدودیت آبیاری در بسیاری از مناطق موجب از بین رفتن چمن های طبیعی در فصل تابستان می گردد. اگر خواسته و نیاز مصرف کننده ، بهره گیری از چمن سبز در تمام طول سال علاوه بر صرفه جویی در مصرف آب است؛ بهترین گزینه می تواند نصب چمن مصنوعی تولید ملی توسط شرکت یارا پویش ایرانیان باشد.

در بسیاری از کشورها با توجه به برآورد سازمان محیط زیست، یک سوم از مصرف آب شهری به آبیاری چشم انداز های شهری اختصاص دارد. این عدد تا 60 درصد آبهای مسکونی هم می رسد و بدتر از همه اینکه گاهی تا 50 درصد به دلیل آبیاری ناکارآمد به هدر می رود. به منظور اهمیت صرفه جویی در مصرف سرمایه حیاتی -آب- برخی از دولت ها تخفیف ها و تسهیلاتی برای افرادی که تصمیم به حذف محوطه سازی «آب دوست» دارند را در نظر گرفته است. در واقع دولت نمی خواهد چمن ها را از بین ببرد اما واقعیت این است اگر آب برای محوطه سازی مصرف کنیم برای سایر موارد دچار بحران آب خواهیم بود. چمن های طبیعی معمولی از نظر محوطه سازی مسکونی بیشترین آب را مصرف می نمایند و هرچه بیشتر با چمن مصنوعی جایگزین گردد؛ ضمن کاهش مصرف آب به عنوان یک اقدام زیست محیطی ، در هزینه های مصرف آب خانوار نیز صرفه جویی می گردد.

درک عموم از چمن مصنوعی این است که بسیاری از نیازهای تامین و نگهداری را از جمله نیاز به آبیاری از بین می برد؛ اما بی توجهی به درنظر گرفتن بودجه برای طراحی اصولی و اجرای زیرساخت های آبیاری می تواند هزینه های چند باره و پیامدهای جدی را برای بهره برداران چمن مصنوعی به دنبال داشته باشد. آبیاری می تواند عمر مفید الیاف های مصنوعی را افزایش دهد و باعث کاهش پتانسیل از بین رفتن و شکننده شدن الیاف ها شود. در رابطه با چمن های مصنوعی ورزشی ، در بسیاری از موارد هزینه های خستگی بیش از حد در اثر گرما و آسیب های ورزشی بازیکنان، حتی در مدارس خصوصی و دانشگاه ها ، بیشتر از اضافه نمودن هزینه های آبیاری نمود پیدا می کند.

آبیاری چمن های مصنوعی شرکت یارا پویش ایرانیان، یکی از مهم ترین ارکان نگهداری آن می باشد. داشتن آب در دسترس برای از بین بردن آلودگی ها مانند گرد و غبار ، خاک ، مایعات بدن و … و از بین بردن چسبندگی استاتیکی بین الیاف مصنوعی چمن و مواد گرانولی پس از بازی ها ضروری است تا الیاف های چمن مصنوعی ضمن تمیز بودن، حالت ایستاده و سرزنده داشته باشند.

مهمترین زمانی که چمن مصنوعی نیاز به آبیاری دارد فصول گرم سال است که چمن مصنوعی گرما را از آفتاب جذب می نماید. به دام افتادن گرما در بین لایه ها می تواند دمای سطحی را بالاتر از گرمای سطوح چمن طبیعی برساند که آزار دهنده خواهد بود. بدین منظور آبیاری می تواند حدود 45 دقیقه بعد دمای سطحی را متعادل نماید. همچنین آبیاری بیش از حد در دمای یخبندان می تواند منجر به آسیب گردد. کارشناسان یارا پویش ایرانیان تولید کننده چمن مصنوعی، به بهره برداران توصیه می کنند هر 10 روز یک بار چمن های مصنوعی را به منظور حفظ و نگهداری بهتر آبیاری نمایند. مشتریان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره می توانید با مجموعه بزرگ تولید ، توزیع ، نصب و نگهداری چمن مصنوعی یارا پویش ایرانیان از طریق شماره تماس 54509-021 در تماس باشید.

تهیه شده در دپارتمان روابط عمومی شرکت یاراپویش ایرانیان

کد YPI 116