فوتباليست هايي كه تا به حال بر روي زمين چمن مصنوعي بازي نكرده بودند مي توانند يك دليل متقاعدكننده و تشويق كننده براي استفاده از آن شود زيرا مي گويند كه بازي بر روي چمن مصنوعي بسيار لذت بخش است.

در گذشته باور مردم اين بوده است كه چمن مصنوعي سخت و ناخوشايند است. هرچند در حال حاضر چنين فكري در مورد چمن مصنوعي ناحق است ، زيرا با مواد نرم و لطيفي كه در آن استفاده شده است به همان لطافت چمن طبيعي است . تكل كردن و حتي لغزيدن بر روي شكم بر روي چمن مصنوعي امكان پذير است بدون اينكه حتي خراش كوچكي ايجاد شود.

پيروزي در زمين چمن مصنوعي به كمال ختم نمي شود به طور ديگر، تكه هاي عريان در چمن قطعه هايي از چمن كه با ضربه كنده مي شوند، گل و لاي هاي آزار دهنده و … براي بازيكنان بسيار سخت است و به همين دليل نبايد از زمين طبيعي در رقابت ها استفاده كرد.

هر چند، زمين مصنوعي و ساختگي مي تواند به راحتي باعث شود كه آسودگي اين را داشته باشيم كه فوراً بعد از پايا ن يك بازي مي توانيم بازي ديگري را بدون نگراني از زمين شروع كنيم.

با چمن مصنوعي شما مي توانيد هميشه انتظار شرايط خوب مشابه را داشته باشيد. در حالي كه چمن طبيعي بعد از يك دوره 250 ساعته تسليم مي شود. اما چمن مصنوعي مي تواند 24 ساعته 7 روز هفته استفاده شود. به صورت طبيعي اين بستگي به نگهداري منظم خوب دارد.چمن مصنوعی به همان كيفيت و زيبايي چمن طبيعي است

امروز شاهد این هستیم که برای جام جهانی 2018 روسیه  در 5 استادیوم مخصوص بازی های جام جهانی از چمن مصنوعی هیبریدی استفاده شده است .

در سال 2015 بعد از رضایت کامل در استفاده از چمن مصنوعی در جام جهانی زنان در کانادا FIFA   تصمیم بر استفاده از همین سیستم در جام جهانی 2018 روسیه گرفته است .

نگاه امروز FIFA  با استناد به این فیلم این است که از چمن مصنوعی به چمن فوتبالی نام برده شود و  دو نوع چمن مورد تایید FIFA  می باشد

چمن طبیعی

چمن فوتبالی

ما در یاراپویش ایرانیان توانسته ایم در راستای اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل خط تولید چمن فوتبالی را تحت لیسانس  HATKO  که دارای تاییدیه  FIFA  می باشد  راه اندازی کرده و تاکنون بالغ بر یک میلیون متر مربع از آن را در سطح کشور اجرا و به کشورهای مجاور صادر کرده ایم .

 

مشاوره فروش چمن مصنوعی
کلیک کنید